Metody na zdrowe i piękne włosy

Lśniące, miękkie, puszyste (ale nie puszące się!) włosy mogą być prawdziwym atutem kobiety. Piękne włosy dodają urody i pewności siebie. Niestety, rzadko dane są nam one z natury, zwykle na zdrowy wygląd włosów trzeba sobie zasłużyć. Pomogą w tym odpowiednie zabiegi, staranna pielęgnacja i… misie na zdrowe włosy.

Nierzadko, bardzo dużą krzywdę swoim włosom, powodujemy my same. Układanie włosów za pomocą rozgrzanych urządzeń, takich jak lokówka czy prostownica, częste suszenie, używanie szkodliwych włosy szczotek, regularne zabiegi koloryzacyjne – wszystko to nie służy najlepiej naszym włosom. Oczywiście, kiepski wygląd i stan włosów, nie musi być skutkiem naszego sposobu ich traktowania. Możliwe że to, co jest im niezbędne, to przede wszystkim witaminy na włosy. Jeśli jednak mamy na sumieniu wiele zbrodni przeciwko pięknym i zdrowym włosom, trzeba popracować nad zredukowaniem negatywnych dla włosów zachowań. Nawet jeżeli działanie takie nie wystarczy, aby przywrócić im formę, to na pewno polepszy sytuację i przynajmniej nie będziemy włosów tak bardzo osłabiać. To dobry punkt wyjścia do zastanowienia się nad dalszymi krokami, takimi jak na przykład sięgnięcie po żelki na włosy (aktualnie coraz większym powodzeniem cieszą się misie na zdrowe włosy), lub suplementy w innej postaci. Co zatem robić, albo raczej, czego nie robić, aby mniej gnębić swoje włosy?

– suszarka tylko wtedy, gdy to potrzebne – to jasne, że jeśli myjesz włosy zanim wyjdziesz do pracy, prawdopodobnie musisz je prędko wysuszyć, aby nie wyruszyć z mieszkania z mokrą głową; umyj je jednak czasami na spokojnie i pozwól im wyschnąć – na pewno będą ci wdzięczne
– lokówka i prostownica: okazjonalnie – staraj się stosować raczej mniej agresywnych sposobów na układanie włosów, takich jak np. papiloty, wałki, suszenie na okrągłej szczotce, a jeśli już zamierzasz użyć prostownicy lub lokówki, nastawiaj je na najniższe temperatury
– porządna szczotka – używanie szczotki jest konieczne, ale jej niewłaściwy dobór także może wpłynąć na niszczenie włosów; dobra szczotka nie szarpie przy rozczesywaniu;
wybieraj te z drewna, lub z miękkiego, elastycznego plastiku, od czasu do czasu zadbaj też o jej wyczyszczenie lub wymianę na nową

Wzmacnianie od środka (misie na piękne włosy oraz inne suplementy)

Ogromny wpływ na to, jak włosy się prezentują i jak się „czują”, ma to, jak obchodzimy się z nimi od wewnątrz. Włosy są przecież częścią naszego ciała, nie tylko wyrastają z niego, ale pozostają z nim połączone. Jest więc zrozumiałe, że forma w jakiej są włosy, zależy w dużej mierze od tego, czy dostarczamy im keratyna do włosów wystarczającą ilość składników, których wymagają, by zdrowo rosnąć i olśniewać blaskiem. Najlepiej byłoby zatroszczyć się o przemycanie właściwych witamin i mikroelementów w zwykłych, codziennych posiłkach. Bywa to jednak ciężkie i nigdy do końca nie można być przekonanym, czy rzeczywiście to, co jemy, zawiera różnego rodzaju składniki wymagane dla właściwego funkcjonowania włosów, jak też skóry i paznokci. Przekonanie takie posiądziemy natomiast, sięgając po specjalnie opracowane preparaty, zawierające witaminy na włosy, takie jak żelki na zdrowe włosy.

Z punktu widzenia kondycji włosów, najistotniejszą witaminą w naszym organizmie jest witamina B7, inaczej znana jako biotyna. Pogorszenie ich wyglądu i stanu, może sygnalizować niedobory tej witaminy, które, choć występują relatywnie rzadko, są dość niebezpieczne i wymagają prędkiej reakcji. Efektywnym sposobem na powstrzymanie ich, jest spożywanie właściwej ilości witaminy B7. Biotyna obecna jest w takich wyrobach spożywczych, jak orzechy, nasiona słonecznika, rośliny strączkowe, banany, kalafior, zboża, drożdże. Dla osób, martwiących się, czy dostarczają swojemu organizmowi z pożywieniem odpowiednią ilość biotyny, dobrym wyborem będzie sięgnięcie po któryś z suplementów diety. Biotyna występuje w szczególności w preparatach na włosy, skórę i paznokcie, takich, jak przykładowo misie na włosy.

Pielęgnacja level extra – olejowanie i wcierki

No dobrze, odrzuciłaś lub ograniczyłaś zwyczaje szkodliwe dla włosów, zadbałaś o dostarczenie im najistotniejszych dla ich wzrostu i zdrowia składników, wybierając przykładowo misie na zdrowe włosy. Co oprócz tego możesz wykonać, aby włosy zachwycały urodą i były mocne?

Od niedawna bardzo popularnymi metodami, mającymi przyspieszyć porost włosów, lub polepszyć ich wygląd są: olejowanie i wcierki. Olejowanie włosów polega na nakładaniu na nie naturalnych olejów, celem ich odnowieniu. Wiele rodzajów olejów tworzy naturalną odżywkę dla włosów i tak może być używanych. Należą do nich między innymi oleje: kokosowy, arganowy, lniany, migdałowy, jojoba, z pestek śliwki, z kiełków pszenicy i wiele innych. Dobór oleju, jest zależny od rodzaju włosów.

Wcierki to tymczasem specjalne, skoncentrowane odżywki, które, jak nazwa wskazuje, wciera się we włosy i w skórę głowy. Są polecane szczególnie dla osób, które chcą zapuszczać włosy.

Podcinanie końcówek

Choćby najlepsze dbanie o włosy, oszczędzanie im wyniszczających zabiegów, suplementacja preparatami takimi jak żelki na włosy i stosowanie licznych odżywek i wcierek, nie uchroni jednak końcówek włosów. Ten ich kawałek jest szczególnie podatny na zniszczenia. Końcówki włosów ocierają się o ubrania, bywają przycinane przez suwaki, zaplątują się w gumki… Dla dobrego wyglądu całej fryzury, jedynie wystarczy je czasem lekko przyciąć.

Specjalistyczne zabiegi na włosy

Salony fryzjerskie proponują wiele profesjonalnych zabiegów, których celem jest poprawienie wyglądu włosów i przywrócenie im pełni sił. Są to zabiegi różnego typu, najczęściej: keratynowe, regeneracyjne, detoksykacyjne, mezoterapia, czy peeling skóry głowy. Niektóre z nich są wskazane do stosowania profilaktycznego, inne aplikuje się tylko w przypadku zaistnienia konkretnych problemów.

Oczywiście nie ma nic złego w poszukiwaniu pomocy dla swoich włosów w salonach fryzjerskich. Jednak stosowanie odpowiedniej codziennej pielęgnacji, oraz wspieranie włosów witaminami zawartymi w produktach takich jak misie na zdrowe włosy, powinno wystarczyć do https://www.portalbox.net tego, aby te problemy w ogóle się nie pojawiały. Jeśli będziesz przeznaczać swoim włosom wystarczającą ilość uwagi, ograniczysz szkodliwe dla nich działania, będziesz dbać o to, aby niezbędne witaminy na włosy zawsze pozostawały w odpowiednim stężeniu w twoim organizmie, w czym pomogą np. żelki na zdrowe włosy, to fryzjerowi będziesz składać wizytę wyłącznie po to, by od czasu do czasu podciąć końcówki, czy ewentualnie odświeżyć kolor.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opinie, Porady. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *