Działanie rybiego kolagenu

Kolagen to białko wytwarzane w ciele człowieka i będące ważnym składnikiem tkanki łącznej.

Odpowiedzialny jest za za stan kości, stawów, mięśni i naczyń krwionośnych. Od jego poziomu zależy elastyczność skóry, kondycja włosów, paznokci, dziąseł oraz wzroku. Kolagen w procesie starzenia się człowieka ulega degradacji, a produkowanie nowego jest znikome. Dlatego po osiągnięciu pewnego wieku tworzą się zmarszczki, skóra staje się obwisła i nie tak elastyczna, jak wcześniej. Kolagen znajduje się również w nerkach, wątrobie i przewodzie pokarmowym, a jego występowanie związana jest ze stanem zdrowia. Kolagen działa korzystnie na kości, pomagając regenerować się kościom po złamaniach. Działa wspomagająco przy osteoporozie. Pozytywnie działa też kolagen na stawy. Brak kolagenu ma wpływ nie tylko na wygląd zewnętrzny, lecz również na funkcjonowanie całego organizmu, dlatego jego brak trzeba uzupełniać przez suplementację.

Kolagen występuje w całym mnóstwie produktów, jednak udowodniono, że ryby są jego najlepszym źródłem. Jest on lepiej przyswajany i wchłaniany przez organizm ludzki niż kolagen występujący u innych gatunków zwierząt.

Kolagen rybi ma swoisty skład i jest w największym stopniu podobny budową do kolagenu ludzkiego. Można znaleźć w nim wysokie stężenia aminokwasów proliny, glicyny i hydroksyprocyliny, które są odpowiedzialne za stymulowanie wzrostu komórek skóry, kości i stawów. Najwięcej kolagenu rybiego zawierają skóra oraz łuski ryby, czyli części, których najczęściej nie spożywamy. W celu dostarczenia kolagenu z ryb najlepiej sięgnąć po gotowe preparaty dostępne w aptece. Naturalny kolagen powszechny jest w postaci tabletek lub proszku, znajdziemy go również w kosmetykach wpływających na skórę. Kolagen w proszku lub kolagen w tabletkach to preparaty złożone, zawierające w swym składzie oprócz kolagenu również witaminy, głównie witaminę C.

Preparaty zawierające kolagen rybi właściwości mają wiele różnorodnych. Poprawiają one elastyczność, gładkość, jędrność i wygląd skóry. Kolagen nawilża ją, pomaga w ukrwieniu oraz utrzymuje w odpowiedniej kondycji. Polepszają wygląd i stan włosów, działając leczniczo przy łysieniu plackowatym. Wpływa na poprawę wzroku.
Stosuje się go przy leczeniu osteoporozy oraz po złamaniach, ponieważ ma umiejętność zwiększania gęstości mineralnej w kościach. Działa przeciwbólowo i przeciw zapalnie przy chorobach reumatycznych.

Prócz tego wpływa na prace układu pokarmowego, zmniejszając nadkwasotę oraz na układ krążenia, zmniejszając za wysoki poziom cholesterolu. Kolagen ogranicza obrzęki, nad potliwość i wolne https://rankingproducts.com rodniki. Jest pomocny w leczeniu marskości wątroby nowotworów, włókniaków, w chorobie wieńcowej oraz w niedoczynności tarczycy. Reguluje metabolizm i wspiera układ odpornościowy. Wykazuje działanie bakteriobójcze i antyhistaminowe.

Kolagen jest potrzebny nie tylko do utrzymania młodego wyglądu, lecz w szczególności zdrowia. Chcąc uchronić się problemów zdrowotnych, warto sięgnąć po suplementy mające w sobie naturalny kolagen natomiast wśród szeregu dostępnych specyfików, najlepiej wybrać kolagen rybi, który jest najlepiej przyswajalny przez organizm ludzki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opinie, Porady. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *